Preskočiť na obsah

Záhradné skleníky

Záhradné skleníky - Skleníky do záhrady

Záhradné skleníky

VŠEOBECNÉ INFORMÁCIE O PONÚKANÝCH SKLENÍKOCH

Za jednu z hlavných príčin, prečo sa zákazníci v poslednom období rozhodujú pre kúpu skleníka, môžeme považovať zjavnú nedôveru k rýchlenej zelenine na trhoviskách.

Absencia pravidelných kontrol zeleniny na obsah dusičanov a iných škodlivých prvkov oslabia dôveru zákazníkov ku kvalite ponúkaného produktu, v dôsledkuhu čoho sa čoraz viac ľudí púšťa do pestovania vlastnej zeleniny.

Skleniky na zeleninu

Na tomto mieste treba spomenúť aj globálne zhoršovanie sa celkových klimatických podmienok a extrémny nárast ochorení rastlín pestovaných na voľnom priestranstve.

Výstavbou skleníka rastliny pestované vnútri čiastočne prestanú byť závislé na počasí, pretože celkové prostredie v skleníku si môžeme upraviť vetraním alebo pritápaním podľa potreby alebo podľa požiadaviek rastlín.

Skleníky na predaj

V porovnaní s fóliovníkmi majú skleníky nespočetné množstvo výhod, ako napríklad:

  • oveľa dlhšia životnosť (cca 20 rokov)
  • zabezpečenie plného spektra slnečného žiarenia
  • väčšia odolnosť voči nárazovým vetrom pri vybudovaní betónových základov
  • lepšia ochrana okrajových vrstiev pôdy pod skleníkom proti neskorým a skorým mrazom

Konštrukcia záhradných skleníkov

Konstrukcia sklenikov
Konštrukcia je z pozinkovaného plechu hrúbky 0,8 až 2,0 mm, ohýbaného do tvaru omega, čoOdolné skleniky pre celý rok zabezpečuje dostatočnú tuhosť a pevnosť konštrukcie aj v prípade silného vetra a mokrého snehu až do hrúbky 50 cm. (Konštruované na záťaž až 50 kg snehu na 1 m².)

Spojovací materiál, ktorý je súčasťou dodávky, je takisto pozinkovaný, aby nedošlo ku korózii spojov.

Konštrukcia skleníka je modulárneho typu, to znamená, že skleníky možno ľubovoľne predlžovať podľa počtu dokúpených prístavieb.

Základný rad skleníka vždy obsahuje jedny dvere a jedno strešné okno. Pre zabezpečenie účinného vetrania skleníka v prípade dokúpenia prístavieb ponúkame samostatné strešné okná a dvere podľa typov skleníkov.

Bezproblémová montáž, kompletná dodávka

Monáž skleníka, dodanie
Súčasťou dodávky skleníkov je aj sklo. V prípade ponúkaných výrobkov je používané číre sklo hrúbky 4 mm, používané aj pri stavbách veľkoplošných profesionálnych skleníkov. Alternatívou použitia sú aj polykarbonátové dosky alebo rôzne druhy matných skiel. V každom prípade žiadny iný materiál neposkytne pri účinnom vetraní lepšie podmienky pre vývoj rastlín ako číre sklo.

V horúcom letnom období je vhodné skleník pritemniť z južnej strany. Na tento účel je vhodné použiť rôzne tieniace materiály, ktoré dostať vo väčšine predajní s potrebami pre záhradkárov.

Sklo je pripevňované na konštrukciu jednoduchými prichytkami bez tmelenia. Výhodou technológie je jednoduchá demontáž skiel, napr. na zimu alebo pri premiestňovaní skleníka na iné miesto. V prípade potreby, hlavne v horských alebo zvlášť veterných oblastiach, je možné sklo uložiť do silikónového tmelu.

Pri zakúpení výrobku zákazník obdrží montážny návod, dodržaním ktorého je možné skleník bez problémov zmontovať. Návod obsahuje aj výkres základov pod skleník.

V prípade, že si zákazník z rôznych dôvodov skleník nemôže zmontovať, za rozumných cenových podmienok to urobia naši zmluvní montážni partneri.